Biolog Tülay Özbiçer

20.05.1970 yılında Ankara’da doğdu.

1994 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünü bitirdi.

1996 yılında 1 yıl süreyle Ankara Sevgi Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi Androloji ve Embriyoloji Laboratuvarı’nda yardımcı üreme işlemlerini uygulayabilme eğitimini aldı.

1996-1999 yılları arasında Ankara Sevgi Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi Androloji ve Embriyoloji Laboratuvarı’nda görev aldı ve bu dönemde yardımcı üreme teknikleri konusunda Sağlık Bakanlığı, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü’nce onaylanan en az altı aylık eğitimin sağlık personeline verilmesinde eğitimci olarak çalıştı.

1997 yılında ülkemizde embriyo dondurulması ve çözülmesi ile elde edilen ilk gebelik çalışmalarına ve aynı yıl ülkemizde spermatid hücreleriyle elde edilen ilk gebelik çalışmalarına katıldı.

Bu dönemde T.C. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Embriyoloji eğitim ve Mikroenjeksiyon eğitim alanlarında sertifikalandırıldı.

1999 yılı Ekim ayında Ankara Güven Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’nin kurulmasında görev aldı. Ve Ocak 2000- Haziran 2002 yılları arasında Embriyoloji laboratuarı sorumlusu olarak görev yaptı.

2002 yılında Ankara Tüp Bebek Merkezinin Yardımcı Üreme teknikleri laboratuarında Ankara merkezde göreve başladı. 2005 yılında Kayseri Sevgi Hastanesinin Tüp Bebek Laboratuarının kurulmasında görev aldı. 2006 yılında ise Adana Özel Ankada Tüp Bebek Merkezi laboratuarının kurulmasında görev aldı.

2006-2011 yılları arasında Adana  Özel Ankada Tüp Bebek Merkezinin Embriyoloji Laboratuarı sorumlusu olarak görev yaptı.

2011-2013 yılları arasında Ankara Özel Koza Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezinin Embriyoloji laboratuarı sorumlusu olarak görev yaptı.

2013- 2014 yılları arasında Centrum Klinik Tüp Bebek Merkezi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezinin Embriyoloji laboratuarı sorumlusu olarak görev yaptı.

2014-2015 yılları arasında Anatolia Tüp Bebek Merkezinde Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezinde kıdemli embriyolog olarak görev yaptı.

Ocak 2015 ten beri Güven Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezinin Embriyoloji Laboratuvarı sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Tülay Özbiçer’in yurt içi ve yurt dışı dergi ve kongrelerde 30 adet makale ve bilimsel tebliği bulunmaktadır. Çok sayıda yurt içi ve yurt dışı kongre ve bilimsel eğitime katılmıştır.